Wrzesień jest czasem konstruowania samorządów klasowych w klasach pierwszych. W gronie nowych grup klasowych wyłania się aktywna reprezentacja klasy. Klasa 1B potraktowała wyzwanie z powagą i odpowiedzialnością, przeprowadzając demokratyczne wybory, poprzedzone debatą kandydatów na wzór dysputy prezydenckiej.
Z życia szkoły
Elbląski "Dzień bez samochodu" i "Narodowy Dzień Sportu" świętowano m.in. w czasie festynu, który odbył się 18 września. Na I LO czekały tam dwie miłe niespodzianki:) - dwa razy "stawaliśmy na podium".
17 września 2021 roku młodzież z klasy biologiczno-chemicznej (III H) oraz humanistyczno-prawnej (I A) I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu wzięła udział w sprzątaniu terenu położonego przy rzece Elbląg, partycypując w ten sposób w 28. edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2021”. Tegoroczne wielkie sprzątanie naszej planety zostało opatrzona hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”, które jest parafrazą Kartezjuszowego „Cogito ergo sum” – „Myślę więc jestem”.
Dzień Otwarty w Centrum Spotkań Europejskich Światowid był okazją do skorzystania z oferty zajęć i warsztatów adresowanych do młodych elblążan.
W czasie Dnia Otwartego Centrum Spotkań Europejskich Światowid 16 września 2021 r. uczniowie klasy I B wystąpili przed kamerą filmową, by opowiedzieć o ofercie tej instytucji kultury po zakończeniu dwuletnich prac modernizacyjnych.
Kilka dni temu dotarła do I LO świetna wiadomość. Jury XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA’ 2021 wydało swój werdykt po przeczytaniu prac 434 autorów z całej Polski, którzy nadesłali w sumie 1104 utwory liryczne i prozatorskie.
Laureatami przeglądu zostało stu autorów, którzy wyróżnili się "oryginalną konstrukcją literackiej rzeczywistości oraz ciekawym przekazem wizji świata", a wśród nich Tymoteusz Maleńczyk z klasy 3k. Gratulujemy!
Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy dotyczącej Jana Parandowskiego - znawcy i popularyzatora kultury i literatury starożytnej. Jego "Mitologia" od dziesięcioleci znajduje się kanonie lektur szkolnych i przybliża świat antycznych wierzeń kolejnym pokoleniom Polaków.
Plakaty wystawowe wypożyczono z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.